Rafting Antalya

E-Katalog Kroki

FORTUNE RAFTİNG - ANTALYA 'DA RAFTİNG TURU İÇİN HAZIRLIK

Antalya da Raftingi nerede yapacaksınız? Kimle yapacaksınız? Nelere ihtiyacınız olacak? İyi düşünmeniz gereken noktalardır. Antalya bölgesinde Rafting turu için iyi bir rehber seçimi şarttır. Fortune Rafting firmasında tüm dillerde yerli ve yabancı Rafting severlere konusunda uzman Bot ve kılavuz rehberleri yetiştirmiştir.

Tur Gezileri
Antalya da Parayla satın almış olduğunuz Rafting veya gezi turları için verilecek kılavuzluk hizmeti uzman kişilerce yapılmalıdır. Avantajı, sizin çok fazla deneyim sahibi olmanıza gerek olmaksızın FORTUNE RAFTİNG firmasının size birçok malzemeyi araç ve gereçlerini eksiksiz bir şekilde temin edecektir. Bu tip geziler için yeni öğrenen Raftingcilerin bot ve araçlarını uygun bir şekilde kullana bilmesi güvenlik ve heyecan açısından macera dolu anlarını tatmalarını sağlayacaktır. Rahatına düşkün olanlar için Rafting turu pek ideal değildir Antalya da FORTUNE RAFTİNG müşterilerine kendi evlerindeymiş gibi hissettirmek için gerekli tüm donanıma sahiptir. Antalya bölgesi coğrafi olarak çok Heyecanlı sular, nefesleri kesen manzara, mis gibi temiz havasıyla ün yapmıştır. FORTUNE Rafting buluşma noktasında birçok harika yiyecekler ilginç insanlarla tanışma fırsatlarını yakalayacaksınız. Antalya da Köprülü Kanyon turu ve ırmak gezilerinin hızla arttığı her yaştan insanların gönül verdiği Rafting sporunu güvenle yaşamak istiyorsanız artık adresi biliyorsunuz.

Antalya köprülü çayda Bir ırmak uzmanı olmanıza gerek yoktur. Kendi başınıza çok fazla plan yapmanıza da fazla gerek kalmaz. İstediğiniz zaman telefon edip dünyanın en güzel ırmaklarından birisi plan Antalya da ki Köprü çay ırmağında bir gezi ayarlayabilirsiniz. Günü birlik turlarda Antalya'da FORTUNE RAFTİNG turuna gönül rahatlığıyla katılabilirsiniz. Normalde Paralı Rafting tur gezilerin ücretleri ırmağın zorluğuna, ulaşım olanaklarına ve ihtiyaç duyulan kılavuz sayısına göre değişmektedir. Özel bir turda bir firma size ve grubunuza belirlediğiniz güzergâha göre bir fiyat verecektir. Normal bir turda onların belirlediği güzergâha uymak zorundasınız. Rafting okulları dışında hiçbir paralı turda kılavuzluk görevi size verilmez. Paralı geziler böyle bir spora yeni başlayanlar için size uygundur.
Gezinizi seçmek ırmak ve firma seçmek demektir. Rafting Firması konusunda karar verirken şu soruları sormalısınız: Rafting şirketi ne kadar zamandır bu işle uğraşıyor? Hükümet izni ile mi çalışıyorlar? Rafting de Güvenlik koşulları nasıl? Rafting Kılavuzunun özellikleri nedir? Firmayı seçmeden önce biraz araştırma yapmalısınız. Soru sorma konusunda tereddütte asla düşmeyin. Antalya 'da FORTUNE RAFTİNG aradığınız Rafting turu için Tüm özelliklere sahiptir daha detaylı bilgi almak için web sitemizdeki iletişim bölümünden bizi arayın.

Özel Turlar
Diyelim ki Antalya da Rafting turu satın aldınız ve kendinizi özel hissetmek istiyorsunuz! FORTUNE RAFTİNG sizin için hazırlamış olduğu özel yiyecek menüsü, turdan bağımsız arkadaşlarınızla sakin bir gün ve VİP hizmet paketlerinden yararlanabilirsiniz

Antalya da Birkaç Günlük Geziler ve Rafting Turları

Antalya da genelde birkaç gün kadar sürecek geziler için bir günlüklerden daha fazla planlama gerekebilir. Sizin adınıza FORTUNE RAFTİNG ekibi bu organizasyonu düzenlemektedir. Doğal bir ortamda su kaynaklarının çıktığı kızıl çam ormanlar arasında çadır ve kamp hizmetleri de vermekte dir. Sabah kahvaltısı, öğle yemeği, akşam yemeği, Rafting turu, kanyon ( canyon ) turu, yürüyüş turu, bisiklet turları düzenlemektedir. Unutmayalım ki birkaç günlük ırmak turları veya Rafting turları için kılavuz çok önemlidir. Uyumlu çalışma yeteneklerine sahip olması gereklidir. Bazen Rafting turu ne kadar uzun olursa acil bir durumun çıkması halinde yardıma uzak Konumdasınız dır. Bu nedenle çıkmak istediğiniz ırmağın güvenlik koşullarını kesinlikle bilmeniz gerekmektedir. Raftinge yada Irmağa gitmeden önce acil durumlarda yapmanız gerekenleri öğrenmeniz gerekmektedir.

Diyelim ki Rafting konusunda Başlangıç seviyesindesiniz! Uzun bir tura çıkmaktan çekinmenize hiç gerek yoktur. Harcadığınız çabanıza ve emeğinize tur sonuçlandığında değeceğini göreceksiniz. Eskiden yaşamınızda sizi strese sıkıntıya sokan vesilelerin ırmak deneyimlerinizden sonra etkisini kaybettiğini hissedip göreceksiniz. Uzun bir tura çıkmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Ve rafting turuna ilk çıkıyorsanız Antalya Köprülü Kanyon ( Canyon ) da bir turu tercih etmenizi tavsiye ederiz. Gideceğiniz yerde mutlaka Rafting konusunda çalışma Sistemlerini gözlemleyiniz, sorular sorun ve botların nasıl olduğunu öğrenin. Hepsinden önemlisi turun keyfine varıp eğlencenin ve Antalya da rafting turunun keyfini çıkarın!

FORTUNENİN Gözüyle Rafting
Hayat bilinmeyene yapılan sihirli bir yolculuktur. Irmak turu da böyle bir şeydir. Bir sonraki dönemeçten sonra ne olduğunu hiç kimse bilmez. Sorunların aşılması engellerden kaçınılması gerekir. Akıntıya karşı savaşmak yarasızdır. Irmağın vahşiliğine ulaşmak için cesaret ve tutku gerekir. Akıp giden yaşamını ve sihrini hissetmek yaşamayı bilmektir.
Bazen sakin bazen hareketli olan ırmak insan gelişimi için inanılmaz fırsatlar sunmaktadır. Dikkatli olmak yeterlidir. Antalyadaysanız böyle bir heyecanı neden kaçırasınız?

Antalya da Rafting Acenteleri
İyi Köpüklü bir ırmakta Rafting yapmak tecrübe ve bilgi gerektirmektedir. Tecrübeyi güvenli bir şekilde kazanmak istiyorsanız özellikle hiç tecrübeniz yoksa bir eğitmen bulmanız gerekir.
Eğitmen bulmanın en iyi yolu okula yani bir Rafting okuluna gitmektir.
Öğrencilerine köpüklü sularda güvenli bir şekilde rafting yapmayı öğretmeyi amaçlayan Rafting okulları, profesyoneller, okullara bağlı açık hava eğitim programları ve rafting kulüpleri tarafından açılıp işletilmektedir. İyi bir Rafting okulu temel ilkeleri öğrenip onları uygulamanızı sağlayacaktır. Irmakta doğru kararları vermenizi sağlayacak deneyimi edinmenin daha iyi, daha güvenli ve daha zaman kazandırıcı yolu yoktur.
Rafting okullarının süreleri bir günlük seminerlerden birkaç ırmakta gösterişli gezintiler içeren 2 haftalık programlara değişiklik gösterir. Rafting okulunu düzenleyen şirket ya da kuruluşun ünü ve güvenlik koşulları. Ne kadar zamandır Rafting okulları çalıştırmaktadırlar?

Antalya Köprü Çayda Irmak Sınıflandırma Sistemi Nasıl belirlenir?
Biri size Antalya da ki Köprü Çay ırmağının kolay bir III. Sınıf ya da zorlayıcı bir V. Sınıf olduğunu söylerse bu tür bilgilere çok güvenmemenizi öneririz. Irmak ve hava koşulları çabuk değişip ırmağın zorluğunu önemli ölçüde etkiler.
Örneğin III. Sınıf bir çay ılık bir bahar yağmurundan sonra V. Sınıf bir canavara dönüşebilir. Dolayısıyla yukarıda verilen ırmak seviyelendirme sistemi yalnızca iyi bir Rehber olarak kabul edilmelidir. Mutlak bir ölçü olarak algılanmamalıdır.
Bir ırmağın zorluğunu belirlerken; Irmakta çok su var mı (yüksek hacimlimi )? Normalden fazla mı? Irmak ne kadar eğimle akıyor? Hızlı akıntılar arasında sakin kısımlar var mı yoksa sürekli köpüklü su mu var? Irmak dar ve sıkışık bir boğazdan mı yoksa geniş, açık menderesli bir vadiden mi akıyor? Bölgenin jeolojik özellikleri nasıl? Bu bilgiler ırmak seviyelendirme sistemi ile hava durumu, su sıcaklığı ve tahliye zorluğu dikkate alınarak kullanıldığında ırmağın zorluğunu belirlemede yardımcı olacaktır.

FORTUNE RAFTİNGDE TAKIM Olmak
Güvenli ve eğlenceli bir Raftingin temel unsuru takımın deneyimliliğidir. Her bir takım üyesinin sağlık ve deneyiminin iyi olduğu doğrulanmalıdır. Kıyıdan ya da yardım ekibinden uzak bir yerde bir sorun çıkarsa kimle ilgilendiğinizi ve takım arkadaşınıza güvenip güvenemeyeceğimizi bilmeniz gerekir? Genellikle ırmak ne kadar zor olursa takımınızın ve sizin o kadar deneyimli ve formda olmanız gerekir.
Eğer bir Rafting turuna gerekli becere sahip olmayan rehberlerle katılırsanız sonuçları çok kötü olabilir. güvenlik garantisi sağlayan lisanslı bir kuruluşla yola çıkmanızı şiddetle tavsiye ederiz. FORTUNE RAFTİNG size Antalya da bu hizmeti en güzel şekilde sağlayacağı dan emin olabilirsiniz.

FORTUNE RAFTİNGDE İlk Yardım Konusu
Temel ilk yardım kurallarını bilmek önemlidir. Eğer Raftingi öğrenme konusunda ciddiyseniz Temel İlk Yardım ve CPR dersleri almalısınız. Antalya da FORTNUNE RAFTİNG bu konuda size konusunda uzman eğitmenleri ile yardımcı olabilir. Detaylı bilgi için merkezimiz Antalya lara şubesinden veya web sitemizden bize ulaşabilirsiniz…

Rafting Turunda Yeterli Güvenlik Donanımına Sahip Olmak
Güvenli ve eğlenceli bir Rafting turu için aşağıdaki donanıma sahip olmanız gerekmektedir. Resmi makamlarca belirlenen standartlarda can yeleklerini herkesin her koşulda giymesi gerekir. Antalya da FORTUNE RAFTİNG Kurallara uygun Rafting turu hazırlar. Irmağın daha sakin yerlerinde bile iyi tasarlanmış bir can yeleğini giymek rahatsız edici olmaz ve düştüğünüzde sizi su yüzeyine çıkararak Raftingde sizi tehlikeden korur. Sakin suya kesinlikle aldanmayın ve can yeleğinizi asla çıkarmayın…
Kasklar ve Rafting sırasında kullanılması gereken donanımlar arasında başta yer almaktadır. Dış ülkelerde başlık takmak genellikle zor olan Rafting turlarında zorunlu tutulurken Avrupa yakası ve Rusya da her zaman zorunlu kılınmıştır. Rafting Kaskları suya düşmeniz durumunda başınızı taşlardan Kayalardan korumanın yanında küreklerden, çerçevelerden ve diğer insanları başlarından da korur.
Antalya da kış aylarında Fortune Rafting Islak dalış elbiseleri ( neopren ) ve yeni icat edilen su geçirmez kıyafetler suyun soğuk olduğu durumlarda yararlı bir güvenlik donanımını sağlamaktadır. Her nekadar Antalya bölgesi sıcak olarak bilinsede ırmak suyu hayli soğuktur. Bunlar sizin üşümenizi engellerler.

Antalya Rafting Turunda 'İnfo' Başlangıç Konuşması
Antalya da Güvenli bir Rafting turunun önemli bir unsuru ise herkesin bazı güvenlik ve acil durum prosedürlerini bildiğinden emin olmaktır. Başlangıç konuşması bir sorun çıkması halinde yapılması gerekenleri ve aynı şekilde tehlikeli durumlardan nasıl kaçınılacağını içerir. Bu konuşmada ırmak üzerindeyken kullanılacak Raftingde güvenlik uygulamaları anlatılmalıdır. Başlangıç konuşması genellikler her turun başında tur lideri tarafından yapılır ve genellikle "biliyorum herkes suya inmek için sabırsızlanıyor ama hepinizin 15dk boyunca beni dikkatle dinlemenizi rica ediyorum. Herkesin anlatacaklarımı anlaması çok önemli" gibi ifadelerle başlar. Başlangıç konuşmasında FORTUNE RAFTİNG aşağıdakileri hatırlatmayı amaçlar.

o Her şeyin birbirine karışmasını engelleyin bütün donanımınızı ve diğer eşyalarınızı iyice sarın.
o Kendinizi hiç bir şekilde bota bağlamayın. Botunuz alabora olursa bunun ne kadar tehlikeli olacağını bilmelisiniz.
o Ayaklarınızı koruyacak kaygan özelliği olmayan ayakkabı giyin.
o Rafting turu boyunca Can yeleğinizi hiç gevşetmeyin sıkıca bağlayın.
o Acil bir durumun oluşmamasını sağlamanın en iyi yolu olabilecek en iyi takım olmaktır. Çok çalışın ancak dikkatli ve soğuk kanlı olun. Rafting turunda asla Panik yapmayın

Rafting ve Yüzme
Antalyada Köprü Çay ırmağı Her nekadar zorluk derecesi yüksek olmasada Irmak turunda gerçekleşebilecek en olası sorun hızlı bir akıntıda takımınızdan birinin suya düşmesidir. Rafting de bu en çok gerçekleşen acil durumlardan biridir ve genelde çözülmesi kolay bir sorundur, herkes ne yapılması gerektiğini iyi bilir. Rafting de Suya düştüğünüzde ilk olarak soğuk, karanlık ve ıslak olduğunu hisseder ve nefes alamadığınızı fark edersiniz. İnsanlar buna doğal olarak PANİK yaparak karşılık verirler. Ancak başlangıç konuşmasından hatırlanması gereken nokta ırmağa düşme durumunda panik yapılmaması gerektiğidir. Güvenli bir şekilde bağlanmış can yeleğiniz sayesinde hemen yüzeye çıkarsınız. Daha sonra mümkünse sakinleşin ve turun tadını çıkarın.

Rafting turunda Suya düştüğünüzde hatırlamanız gereken bazı başka noktalar şunlardır:
o Rafting turunda Sakin olun. Can yeleğiniz sizi yüzeye çıkaracaktır.
o Botun altında kalırsanız ellerinizle tutunarak kenarına gelin.
o Yapabiliyorsanız bota hemen geri çıkın. Bottakilerden yardım isteyin.
o Bota hemen geri çıkamıyorsanız ayaklarınızı akıntı yönünde uzatıp dizlerinizi hafif kırarak ve ayak parmaklarınız yukarıyı gösterir şekilde durun. Bu pozisyonu hatırlamanız önemli çünkü ırmaktaki herhangi bir şeye çarparsanız bu sizi korur.

Bir botun ya da taşın önüne çıkmaktan sakının.
Hızlı akan sığ suda ayağa kalkmaya çalışmayın. Böyle yaparsanız ayaklarınızı taşlara sıkıştırabilir ve suda öylece kalabilirsiniz. Irmaktaki ağaçlardan uzak durun. Ağaç dalları süzgeç gibi suyun altında sizi tutabilir. Bir an önce karaya ya da başka bir bota çıkın.
Takımın kalanı sakin olmalı ve birini kurtarmak için suya atlamamalı.

RAFTİNGİN MARKASI FORTUNE RAFTİNG…
Şimdi Antalya, side, kemer, belek, kundu, alanya, tekirova, manavgat günlük transferleriyle…

My blog