Rafting Antalya

KANYONİNG EKİPMANLAR

A) Botlar :

Uzunluğuv 3.6 metre veya 4.8 metredir. Dolmuş olan suyu tahliye deliklerinden boşaltan, dayanıklı ve şişebilen botlar kullanılmaktadır. Botlarda 3 adet yastık bulunmaktadır.

B) Kask :

Herhangi bir düşme sonucunda sudaki sert kayalara çarpma sonucu oluşabilecek kazaları önlemede büyük rol oynar. Sert plastikten yada fiberglas malzemeden oluşur. Çene altında bağlanması için ayarlanabilir kemeri vardır. Kaskın üzerinde bulunan delikler suyun dışarı tahliye etmesini sağlamaktadır.

C) Koruyucu Yelek :

Sporcunun suya düşmesi sonucunda veya kaza sonucu bayılması yaralanması durumunda vücudunun suya batmasını engellemek için tasarlanmıştır.

D) Yağmurluk :

Sporcuyu yağmurdan ve rüzgardan koruyan ve vücut sıcaklığını dengeleyen plastikten yapılan koruyucu elbisedir.

E) Kürek :

Ham maddesi sert plastik ve hafif metal olan şişme bota yön vermek ve hareket ettirebilmek için tasarlanmış tekli ve çiftli küreklerdir.

F) Kurtarma İpi :

Herhangi bir şekilde bottan düşen ve uzaklaşan kişiye ulaşmak için 20 veya 30 metre uzunluğunda dolaşmayan ve suya batmayan kurtarıcı iplerdir.

G) Koruyucu Elbise (Neoplem) :

Soğuk hava şartlarında ve sularda vücudun ısısını dengede tutmak için neoplem maddesi adı verilen malzemeden üretilmiş uzun ve kısa , kollu ve kolsuz modelleri mevcuttur.

H ) Ayakkabı:

Kaygan kayalar ve zeminler üzerinde yüksek tutunma sağlayan su tutmayan ayak ısısını koruyan plastik ve özel kumaşlardan imal edilmiş bir ayakkabı çeşididir.